خلاصه عملکرد

به‌روز شده در: ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
  • ۵ اعضای هیات علمی با صفر یا یک مقاله
  • ۱۳ تعداد اعضای هیات علمی شاغل
  • ۱/۳۰ نسبت استناد به مقاله در همه سال‌ها
  • ۰/۹۳ نسبت مقاله به هیات علمی در ۲۰۱۹
  • ۳ H-Index
۱۹۹۹ ۲۰۱۹
  • ۳۹ استنادات
۱۹۹۹ ۲۰۱۹
  • ۳۰ مقالات
۱۹۹۹ ۲۰۱۹

۱۰%
مقالات با همکاری بین المللی
۲%
خوداستنادی مرکز تحقیقات
۳۸%
اعضای هیات علمی با صفر یا یک استناد
۳%
مقالات i10
توزیع مقالات در چارک‌ها براساس شاخص IF
توزیع مقالات در چارک‌ها براساس شاخص CiteScore
توزیع مقالات در چارک‌ها براساس شاخص SJR
توزیع مقالات در چارک‌ها براساس شاخص SNIP

زمينه‌هاي پژوهشي مقالات:

معرفي و مشخصات کلي

تاریخچه

مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر در تاریخ ۹۵/۱۲/۲۱ تأسیس گردید.

چشم‌انداز

مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر در پنج سال آینده با بهبود مستمر فعالیت‌ها، تأمین فضای موردنیاز، منابع مالی و انسانی از طریق کاربست روش‌های علمی و با توجه به قوانین و مقررات و شایسته‌سالاری، ضمن کسب موافقت قطعی از وزارت متبوع، خود را به یکی از مراکز برتر در سطح دانشگاه ارتقا خواهد داد.

مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر در راستای تحقق شعار جامعه سالم و اعتلای کرامت انسانی پشتوانه توسعه پایدار بر آن است با نوآوری در زمینه‌های پژوهشی یکی از مراکز برتر پژوهشی در سطح دانشگاه و کلان منطقه ۸ باشد. مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر در نظر دارد با تلاش مداوم، اهتمام و همیاری اعضا و پژوهشگران خود در راستای چشم‌انداز کلان دانشگاه به نحوی گام بردارد تا این مرکز به‌عنوان مرکزی مرجع، پیشرو و نوآور در گستره پژوهش در حیطه‌های سلامت و مراقبت در سطح کشور و منطقه شناخته شود. مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر در نظر دارد به پژوهش در زمینه‌های مختلف بیماری‌های غیرواگیر بپردازد و با اشاعه نتایج پژوهش‌های خود به صور گوناگون مانند گزارش‌های چاپی و رایانه‌ای در محیط‌های شبکه، ارائه سمینارها و کارگاه‌ها و هم‌چنین کاربست نتایج پژوهش‌ها، نشان خواهد داد که نه‌تنها مرکزی پژوهش مدار است بلکه به کاربرد نتایج پژوهش و اجرای طرح‌های حاصل از آنها اعتقاد راسخ دارد.

ماموریت

مرکز وظیفه اصلی خود را خدمت‌رسانی به تصمیم‌گیران و متخصصین نظام سلامت از طریق ارائه شواهد، راهکارها و اتخاذ روش‌های نوآورانه می‌داند و بر پایه این وظیفه فراهم نمودن زمینه و سازوکارهای لازم برای فعالیت در حوزه‌های سنجش سلامت، ارزیابی عملکرد سامانه‌های سلامت و بیشینه‌سازی اثر در مداخلات سلامت را در برنامه راهبردی خود قرار داده است. حفظ، تأمین و ارتقای سلامت جسمی، روانی و اجتماعی مردم، دلیل بودن ما است.

امکانات و توانمندی‌ها

این مرکز شامل مرکز بررسی سلامت (مرکز کوهورت رفسنجان) می‌باشد که شامل یک آزمایشگاه تشخیص طبی شامل ۶ عدد فریزر -۸۰ و ۲ عدد فریزر -۲۰ و کلیه وسایل مربوط به آزمایشگاه می باشد. همچنین تمامی دستگاه های مجهز برای تشخیص بیماری های چشم در این مرکز موجود می باشد.

هرم هيات علمي

-