خلاصه عملکرد

به‌روز شده در: ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  • ۳ اعضای هیات علمی با صفر یا یک مقاله
  • ۱۰ تعداد اعضای هیات علمی شاغل
  • ۲/۷۶ نسبت استناد به مقاله در همه سال‌ها
  • ۰/۶۰ نسبت مقاله به هیات علمی در ۲۰۱۹
  • ۴ H-Index
۱۹۹۹ ۲۰۱۹
  • ۳۶ استنادات
۱۹۹۹ ۲۰۱۹
  • ۱۳ مقالات
۱۹۹۹ ۲۰۱۹

۲۳%
مقالات با همکاری بین المللی
۸%
خوداستنادی مرکز تحقیقات
۳۰%
اعضای هیات علمی با صفر یا یک استناد
۷%
مقالات i10
توزیع مقالات در چارک‌ها براساس شاخص IF
توزیع مقالات در چارک‌ها براساس شاخص CiteScore
توزیع مقالات در چارک‌ها براساس شاخص SJR
توزیع مقالات در چارک‌ها براساس شاخص SNIP

زمينه‌هاي پژوهشي مقالات:

معرفي و مشخصات کلي

تاریخچه

مرکز تحقیقات‌ بیماری‌های غدد و متابولیسم‌ از بهمن ماه ۱۳۹۵ با اخذ موافقت اصولی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت خود را آغاز نمود.

چشم‌انداز

مرکز تحقیقات بیماری‌های غدد و متابولیسم وظیفه خود می‌داند که با انجام تحقیقات بنیادی و کاربردی، در راه علت‌یابی انواع بیماری‌های مرتبط با غدد و متابولیسم و نیز فراهم‌سازی ارتباط نزدیک بین متخصصین رشته‌های بالینی و علوم پایه در ارتقاء سطح سلامت مردم بخصوص مردم منطقه کوشا باشد .این مرکز تلاش می‌کند با جلب مشارکت همکاری با سایر مراکز تحقیقاتی و سازمان‌های مردم‌نهاد مرتبط با سلامت، با تعیین اولویت‌های پژوهشی و توانمندسازی نیروی انسانی و با به کارگیری روش‌های تحقیقاتی نوین در جهت اجرای تحقیقات بنیادی و کاربردی در زمینه بیماری‌های مرتبط با غدد و متابولیسم گام بردارد. مرکز تحقیقات بیماری‌های غدد و متابولیسم با تمام توان خود می‌کوشد تا درسال‌های آینده در زمره مراکز تحقیقاتی برجسته کشور و منطقه قرار گیرد و با حفظ حرمت و کرامت انسان‌ها، هم‌سو و هم‌جهت با سیاست‌های دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، موجبات گسترش علم و دانش در حیطه بیماری‌های غدد و متابولیسم و در نتیجه ارتقا سطح آگاهی و سلامت افراد جامعه را فراهم آورد.

ماموریت

ماموریت اصلی این مرکز گسترش علم و دانش مرتبط با بیماری‌های غدد و متابولیسم در استان و کشور، افزایش بهره‌وری و ساماندهی مطالعات در زمینه بیماری‌های مرتبط با غدد و متابولیسم و همچنین بهبود کیفی مهارت‌های پژوهشی اعضای هیات علمی و دانشجویان می‌باشد. قلمرو فعالیت این مرکز بررسی نقش ژنتیکی، اپی‌ژنتیکی و محیطی در پاتوژنز بیماری‌های مرتبط با غدد و متابولیسم و در زمینه آموزش دانشجویان و اطلاع رسانی در سطح کشور، منطقه و جهان است.

گرایش پژوهشی

چاقی، دیابت، سندرم متابولیک، بیماری‌های تیروئید، اختلالات هیپوفیز، اختلالات رشد و بلوغ، استئوپروز، سایر اختلالات غدد درون‌ریز و متابولیسم،

امکانات و توانمندی‌ها

وجود بانک‌های اطلاعاتی (شامل بیوبانک و برنامه‌های رجیستری بیماری‌ها)، بیوبانک بیماران دیابتی و اقوام درجه یک آن‌ها، برنامه کشوری ثبت و پیگیری بیماران سلیاکی در استان هرمزگان، نظام ملی ثبت اطلاعات بیماران دیابتی

هرم هيات علمي