خلاصه عملکرد

 • ۱۱۴ اعضای هیات علمی
  با صفر یا یک مقاله
 • ۲۶۷ تعداد اعضای هیات علمی
 • ۵/۸۰ نسبت استناد به مقاله
  در همه سال‌ها
 • ۰/۵۸ نسبت مقاله به هیات علمی در ۲۰۱۸
 • ۳۰ H-Index
۱۹۹۸ ۲۰۱۸
 • ۷۰۵۳ استنادات
۱۹۹۸ ۲۰۱۸
 • ۱۲۱۹ مقالات
۱۹۹۸ ۲۰۱۸

۱۲%
مقالات با همکاری بین المللی
۱۱%
خوداستنادی دانشگاه
۳۵%
اعضای هیات علمی با صفر یا یک استناد
۶%
مقالات در مجلات ۱۰% برتر CiteScore
توزیع مقالات در چارک‌ها براساس شاخص Impact Factor
توزیع مقالات در چارک‌ها براساس شاخص CiteScore
توزیع مقالات در چارک‌ها براساس شاخص SJR
توزیع مقالات در چارک‌ها براساس شاخص SNIP

زمينه‌هاي پژوهشي بر اساس مقالات:

معرفي و مشخصات کلي

تاریخچه

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان هرمزگان از جمله دانشگاه های علوم پزشکی است که پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تاسیس شده است. سابقه فعالیت های آموزشی این دانشگاه به تاسیس مجموعه آموزشی و پژوهشی هرمزگان در سال توسط سازمان منطقه ای بهداری استان هرمزگان باز می گردد. این مجموعه در ۱۱ بهمن ماه ۱۳۶۵ وزیر محترم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشکده پرستاری و مامایی تغییر نام یافت و در همان سال با پذیرش ۹۸ دانشجو در رشته های پرستاری و مامایی به فعالیت خود ادامه داد. از سوی دیگر، دانشکده پزشکی بندرعباس نیز در یکم اسفندماه ۱۳۶۵ در نتیجه تلاش و زحمات بی شائبه مقامات وقت دانشگاه و استان تاسیس گردید و فعالیت آموزشی خود را با پذیرش ۱۴۰ دانشجوی پزشکی آغاز نمود. هم اکنون این دانشگاه با برخورداری از مکان های مناسب، تجهیزات نوین و نیروی انسانی فداکار و کارآمد به تربیت دانشجویان زبده در حیطه علوم پزشکی و ارائه طیف وسیعی از خدمات بهداشتی و درمانی در سطح استان هرمزگان مبادرت دارد.

اهداف و رسالت

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان هرمزگان رسالت تربیت و آموزش نیروی انسانی متعهد و متخصص، انجام تحقیقات علمی کاربردی و ارائه خدمات بهداشتی درمانی به آحاد جامعه را بر عهده دارد تا در راستای چشم انداز بیست ساله، قانون برنامه پنجم، نقشه علمی کشور، نقشه علمی سلامت و برنامه های مرتبط، با بهره گیری از نیروی انسانی متخصص و کارآمد وبکارگیری آخرین فن آوری های موجود، جلب مشارکت فعال مردم و سایر بخش های مرتبط جهت تأمین،حفظ و ارتقاء سلامت گام بردارد.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان می کوشد در راستای رسالت خود تا سال ۱۴۰۴ با تربیت برترین نیروی انسانی متخصص، پیشگام در عرصه تولید، اشاعه علم و فناوری های نوین علوم پزشکی به بالاترین حد شاخص های سلامت در منطقه جنوب کشور برسد.

دانشجويان

۱۷۵ ۱۸۰۳ ۳۷۰۵

اعضاي هيات علمي

 • نمایش تا از کل عضو

فهرست مقالات (Scopus)

 • نمایش تا از کل مقاله
No. Title Authors Journal J. Cite Score Published Cited By

مقالات منتشر شده در مجلات برتر (Scopus)

Criterion: 

مقالات پر استناد (Scopus)

عدم محاسبه:  

پژوهشگاه‌ها

پژوهشکده‌ها